Nevoľno

Autor: Rasťo Havalda | 20.8.2008 o 21:36 | Karma článku: 5,93 | Prečítané:  749x

Verejnoprávna ČT1 predvečer 40. výročia začiatku sovietskej okupácie Československa venuje kvalitnému celovečernému spomienkovému pásmu na túto smutnú udalosť, ktorá poznamenala státisíce osudov. STV1 nás naopak zabáva stupídnymi hitmi storočia a zábavno - súťažnou šou. Symtomatické... krikľavý rozdiel jednoznačne poukazuje na rozdiel v hodnotách Čechov a Slovákov... na to, kto vedie ktorú verejnoprávnu televíziu... a vôbec, kto vlastne sme.  Ale netreba zúfať:

Na náramne dôstojnej seanse k výročiu 21. augusta sa  stretla aspoň súčasná boľševická elita na Úrade vlády SR. Podľa denníka SME si viaceré "osobnosti roku 1968" dokonca Fica obľúbili... Zaujímali by ma myšlienkové pochody pánov, ktorí si dodnes zakladajú na tom, že (vraj) boli aktérmi spoločenského pohybu (vraj) smerujúcemu k väčšej ekonomickej a politickej slobode, keď mlčiac počúvali reči súčasného premiéra, ktorý naopak stojí na čele prúdu, presadzujúceho stále väčšie okliešťovanie ekonomických a politických slobôd už existujúcich.

Slovenskú televíziu vedie tuho boľševický novinár, na Úrad vlády si vysoké percento voličských pokémonov (prevažne v dôchodkovom veku, s nižším vzdelaním a oportunisticky založených) presadilo mladú boľševickú krv... zaznela hymna a hromada prázdnych rečí. Na Karla Kryla si nikto nespomenul. Naopak, preblikáva červená. A Slovenskom nepozorovane prerastá rakovina.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?