Vážený pán Ficávez

Autor: Rasťo Havalda | 17.8.2008 o 22:25 | Karma článku: 10,95 | Prečítané:  710x

zajakávajúc sa nadšením som si prečítal aktuálnu informáciu o strácaní Vašej trpezlivosti s "monopolmi" ako aj súčasné hlboké dumanie nad hlbším zmyslom  článku 20 Ústavy SR, "ktorý hovorí, že vo verejnom záujme sa dá vec vyvlastniť". Veď každý súdny človek musí uznať, že rozhodne máte pravdu v tom, že primárnou úlohou podnikateľských subjektov je aktívne sa podieľať na "politike štátu"  a nie - prepytujem - podnikať.

Hugo - el nuestro muestra! Hugo - el nuestro muestra!
Vo svojom rozhodnom postoji sa však nebojte zájsť aj oveľa ďalej a o vyvlastnení prestaňte len rozprávať, ale začnite konať, pretože tie biznismenské hyeny si z Vašich bezpochyby dobre mienených slov veľa robiť nebudú a stavím sa o euro (30,126,- Sk), že pokiaľ nepodpíšete prvé vyvlastňovacie dekréty, naďalej sa do našej maličkej krajiny budú trúsiť všakovakí investori.

Navrhujem tiež, aby ste v ďalšej fáze po vzore veľkého Maa oslovili mládež, nech sa chopí iniciatívy a poráta sa so všetkými zapredaneckými pseudointelektuálmi, ktorých nositeľka rána ľahko rozozná podľa toho, že sa v súvislosti s vyvlastnením monopolov do jedného budú chytať za hlavu a neveriacky vypliešťať oči (len v tejto súvislosti mládež musí dať pozor, aby nečinila neuvážené kroky pri kontrole priestorov označených tabuľkou WC - tam totiž vypliešťa oči aj nejeden národne mysliaci a sociálne cítiaci!).

Milý Hugo, či pardon... Róbert, nedajte sa vo svojej rozhodnosti zmiasť porazeneckými rečami o tom, že vyššie spomenuté uplatnenie Vášho svojrázneho výkladu ústavného článku 20 o tom, čo je a čo nie je verejný záujem, zakrátko odsunie slovenskú ekonomiku na perifériu slušného sveta. Netreba zúfať - vízie svetových osobností ako je Al Gore nás napĺňajú nádejou, pretože vďaka globálnemu oteplovaniu sa aj pod Kriváňom budú dať pestovať banány vari ešte skôr, ako odtiaľto s dlhým nosom odtiahne tá chamraď nerešpektujúca Vaše obdivuhodné sociálne cítenie, či ako sa tá úchylka vlastne volá.

Nepodľahnite kuvičím hlasom, že šmahom ruky spraviť z tejto krajiny banánovú republiku sa nepodarilo ani predchádzajúcim boľševikom - a tí sa teda o to urputne snažili celých 40 rokov. Verím, že ak vo svojom úsilí nepoľavíte, Vám sa to určite podarí - a množstvo nasledujúcich generácií na Vás bude v exile s vďakou a úctou spomínať.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?