Siluety súčasných obetí komunizmu (aj) v Prievidzi

Autor: Rasťo Havalda | 15.7.2008 o 19:00 | Karma článku: 4,45 | Prečítané:  742x

Prezentáciou čínskych cvičení Falun Gong, kreslením siluet obetí komunizmu a petíciou proti mučeniu chcú organizátori poukázať na hrubé porušovanie ľudských práv v Číne, ktoré režim ešte zintenzívnil v súvislosti s tohtoročnou letnou olympiádou.

Tento emblém Falun je miniatúrou vesmíru. Tiež má svoju vlastnú formu bytia a proces vývoja vo všetkých ostatných dimenziách. Preto ho nazývam svetom.

- Li Chung-e' -Tento emblém Falun je miniatúrou vesmíru. Tiež má svoju vlastnú formu bytia a proces vývoja vo všetkých ostatných dimenziách. Preto ho nazývam svetom. - Li Chung-e' -www.falungong.sk
Prievidza v stredu 23. júla na Námestí slobody od 9.00 - 17:00h

 Čínsky komunistický režim sa snaží cvičebnú metódu mysle a tela Falun Gong od roku 1999 vykoreniť z tradičnej kultúry. Ľudí, ktorí sa mu venujú, vo vlasti prenasleduje a deportuje do koncentračných táborov, kde sú mučení a ponižovaní. Podrobnejšie informácie o podobných akciách pripravovaných aj v ďalších slovenských mestách získate u konateľa Slovenskej asociácie Falun Gong Petra Jonastika (info@falugong.sk alebo 0902 047 480).

________________________________________________________________________________________

Poznámka k obrázku:  Znak v strednej časti emblému, v sanskrite nazývaný swastika, symbolizoval v rôznych kultúrach velké štastie a bol chápaný v kladnom zmysle. Predtým, ako si ju privlastnili nacisti, bola známa vo Francúzsku, Nemecku, Británii, Škandinávii, Číne, Japonsku, Indii, a USA. Najstaršie z nich pochádzajú z rokov približne 2500 pr.n.l.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?