Siluety súčasných obetí komunizmu (aj) v Prievidzi

Autor: Rasťo Havalda | 15.7.2008 o 19:00 | Karma článku: 4,45 | Prečítané:  737x

Prezentáciou čínskych cvičení Falun Gong, kreslením siluet obetí komunizmu a petíciou proti mučeniu chcú organizátori poukázať na hrubé porušovanie ľudských práv v Číne, ktoré režim ešte zintenzívnil v súvislosti s tohtoročnou letnou olympiádou.

Tento emblém Falun je miniatúrou vesmíru. Tiež má svoju vlastnú formu bytia a proces vývoja vo všetkých ostatných dimenziách. Preto ho nazývam svetom.

- Li Chung-e' -Tento emblém Falun je miniatúrou vesmíru. Tiež má svoju vlastnú formu bytia a proces vývoja vo všetkých ostatných dimenziách. Preto ho nazývam svetom. - Li Chung-e' -www.falungong.sk
Prievidza v stredu 23. júla na Námestí slobody od 9.00 - 17:00h

 Čínsky komunistický režim sa snaží cvičebnú metódu mysle a tela Falun Gong od roku 1999 vykoreniť z tradičnej kultúry. Ľudí, ktorí sa mu venujú, vo vlasti prenasleduje a deportuje do koncentračných táborov, kde sú mučení a ponižovaní. Podrobnejšie informácie o podobných akciách pripravovaných aj v ďalších slovenských mestách získate u konateľa Slovenskej asociácie Falun Gong Petra Jonastika (info@falugong.sk alebo 0902 047 480).

________________________________________________________________________________________

Poznámka k obrázku:  Znak v strednej časti emblému, v sanskrite nazývaný swastika, symbolizoval v rôznych kultúrach velké štastie a bol chápaný v kladnom zmysle. Predtým, ako si ju privlastnili nacisti, bola známa vo Francúzsku, Nemecku, Británii, Škandinávii, Číne, Japonsku, Indii, a USA. Najstaršie z nich pochádzajú z rokov približne 2500 pr.n.l.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ak sa bude chcieť pacient objednať, vyšetrenie nech si zaplatí sám

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker chce zmeniť spôsob objednávania pacientov.

SVET

Mariňák: Ak ponorku nájdu, námorníkov aj tak nezachránia

Stratenú argentínsku ponorku by mohol nájsť sonar, hovorí Ross Hall.

ŠPORT

Prerušenie ligy? Neexistuje na to dôvod, tvrdí Lintner

Kluby si môžu vyskúšať, aké je to hrať bez kľúčových hráčov, hovorí šéf ligy.


Už ste čítali?