Zlomyseľný nepodarok "tlačový zákon" treba ignorovať

Autor: Rasťo Havalda | 11.4.2008 o 15:13 | Karma článku: 2,63 | Prečítané:  774x

Do poslednej chvíle som sa naivne domnieval, že nepodarok zvaný "tlačový zákon" v parlamente z nejakého dôvodu neprejde. No čo už... prešiel, boľševických bastardov bolo viac - a hlasovali ZA. Pěkne skurvenej je ten svět, spieva Dan Landa... a slovenský parlament zvlášť (poznámka autora).

V prípade, že po parlamente zlyhajú aj ďalšie orgány štátu a tento legislatívny nepodarok sa predsa len stane súčasťou slovenského právneho poriadku, ako vydavateľ by som zvolil jednoduché a efektívne východisko - prestal by som vydávať periodickú tlač.

Namiesto periodík by vychádzali jednorázové publikácie bez akejkoľvek právnej kontinuity. Čiže v utorok "SME 1. júla 2008". A v stredu by vyšla zase samostatná jednorazová publikácia "SME 2. júla".. a tak ďalej.

Takéto opatrenie účinne eliminuje riziko prípadných pokusov o mediálne nájazdy grafomanských - prepytujem - verejných činiteľov či štátnych orgánov, umožní zachovať slobodného ducha médií... a predovšetkým duchovným otcom onoho krepého legislatívneho psieho kusu ukáže, kto je na Slovensku skutočným pánom. Že to ani náhodou pánmi nie sú politici, ale zdravý rozum a sloboda myslenia.

Napriek všetkému totiž som optimista a úprimne verím , že naša podstata vychádza zo slobody a nezávislého myslenia, ktoré má svoju skutočnú hodnotu - na rozdiel od všemožných syntetických a dočasných záchvatov a politických vývrtiek...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?