Čierny štvrtok slovenskej justície - ŽALUJEM.SK

Autor: Rasťo Havalda | 24.1.2008 o 23:48 | Karma článku: 8,05 | Prečítané:  2570x

Trestný senát Najvyššieho súdu SR pod taktovkou JUDr. Juraja Majchráka vo štvrtok 24. januára svojim zdanlivo šalamúnskym verdiktom odsúdil Ladislava Mečiara (44), Vladimíra Švejdu (48) a Mariána Švejdu (42) na 6 rokov väzenia za spáchanie najväčšej lúpeže v dejinách Rakúska (1990), za ktorú rakúsky súd už v roku 1994 bez dôkazov odsúdil ich príbuzného Libora Ollera (48). Bingo! Jediným, no zásadným problémom je fakt, že v 18 rokov vlečúcej sa kauze polícii a súdom išlo o vyriešenie prípadu a nie o výkon spravodlivosti. Senát JUDr. Majchráka obzvlášť zavrhnutiahodným spôsobom chránil zahranično – politické záujmy SR a jej úbohú neschopnosť priznať si chybu - obetovaním troch ľudských osudov.

Odsúdený L. Mečiar – podľa obžaloby priamy účastník prepadu - zbytočne dokazoval, že v čase spáchania bol stovky kilometrov od miesta činu preclievať auto v Banskej Bystrici a potom sa do neskorých hodín zdržal na návšteve. Túto skutočnosť potvrdzuje úradný záznam z colnice s Mečiarovým podpisom a svedecké výpovede dvoch bezúhonných ľudí.


Odsúdený V. Švejda, ktorý spolu s mladším bratom Mariánom údajne mal previezť lup na Slovensko, márne zveril polícii svoj cestovný pas s očíslovanou pečiatkou, dokazujúcou, že v deň spáchania lúpeže bol ďaleko od Rakúska – v Poľsku. Zbytočne žiadal, aby slovenské štátne orgány v Poľsku preverili, v ktorých hodinách bola pečiatka s týmto číslom používaná. Zbytočne si bol istý, že takéto zistenie musí preukázať jeho nevinu. Originál jeho pasu, kľúčový dôkaz neviny, niekto z vyšetrovacieho spisu sproste ukradol a súd odmietol vziať do úvahy kópiu a vôbec niečo overovať v Poľsku.

Majchrákov senát akceptoval výpovede svedkov obžaloby, odvolávajúcich sa na utáranosť už mŕtveho údajného hlavného páchateľa Jozefa Juríka (+ 42), ktorý sa nemohol brániť a obvinenia vyvrátiť. Ten istý senát však už nechcel vidieť, že všetky kľúčové svedecké výpovede si policajti zaobstarali dokázaným vydieraním, nátlakom, korupciou a v dvoch prípadoch zavlečením slovenského občana do cudziny – teda páchaním zločinov - svedkovia ich neskôr odvolali, pričom vypovedali aj o policajných praktikách.

Sudcovia nehľadali skutočných páchateľov, ale riešili prípad.

Preto ŽALUJEM šéfa dolnorakúskej kriminálky Wernera Windischa a jeho ambiciózneho poskoka Leopolda Etza, že v snahe za každú cenu sa zbaviť nevyriešeného prípadu uskutočnili diabolský plán na umelé vytvorenie skupiny páchateľov.

ŽALUJEM vysoko postaveného dôstojníka Prezídia PZ SR Ľubomíra Mihočku, že sa osobne podieľal na kriminálnych činoch, prvoplánovo vedúcich k vzniku krivých obvinení.

ŽALUJEM bývalého šéfa kriminálnej polície v Prievidzi Mariána Mikulu za to, že jeho podriadený kpt. Macko (a pochybujem, že bez jeho vedomia) sa podieľal na podplácaní a vydieraní s cieľom vyfabrikovať dôkazy proti nevinným. Žalujem aj ďalších bezmenných policajtov, ktorí sa pri získavaní dôkazov podieľali na zastrašovaní a únosoch.


ŽALUJEM trestný senát Krajského súdu v Trenčíne pod vedením JUDr. Dušana Eckera, ktorý trestuhodne odflákol svoju prácu a skrz – naskrz popleteným rozsudkom (tipujem tak 2 promile) obvinených odsúdil na 10 rokov väzenia.


ŽALUJEM odvolací senát Najvyššieho súdu pod vedením JUDr. Juraja Majchráka, ktorý si dnes bohorovne vypočul vodopád informácií o porušení práv obvinených, zločineckom konaní zainteresovaných policajtov, o jednoznačných dôkazoch neviny, ako aj slov plných nádeje a viery v spravodlivosť... a obvinených rovnako bohorovne odsúdil. Síce „len“ na 6 rokov väzenia, ale s tým sa principiálne nemožno zmieriť.


Zdrvený rozsudkom v snahe nepokračovať vo verbálnom konflikte s predsedom senátu som demonštratívne opustil súdnu sieň a do kamier prítomných televíznych štábov vyhlásil:

Po dnešnom dni pohŕdam slovenskou justíciou! (a na môj úžas to TA3 a ČT1 aj odvysielali)


Po škandálnom justičnom nepodarku v kauze Cervanová (2006) sa dnešným rozhodnutím generovanie justičných zločinov
pravdepodobne stalo štandardnou pracovnou metódou Najvyššieho súdu SR. Tož, vitajte v právnom štáte a dúfajte, že si arogantná policajno - justičná mašinéria niekedy nevyhliadne aj vás...

__________________________________________________________________________________

Poznámka: Kauze rakúskej vlakovej lúpeže som sa od jej začiatku venoval ako novinár a neskôr publicista. Všetky dôkazy, o ktorých tu píšem, mal k dispozícii súd a som ochotný ich poskytnúť komukoľvek (cca 2,5 GB).

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gajdošovi úradníci vybrali stíhačky F-16, čakajú na vládu

Ponuku na kúpu stíhačiek F-16 za 2,91 miliardy dolárov schválil americký kongres. Švédske gripeny by boli lacnejšie.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Minister obrany klamal, dôvodom sú nové stíhačky

Ako SNS vyberá nové slovenské stíhačky.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

V SNS opäť vymenili hodnoty za peniaze

Už Mečiar o Slotovi povedal, že jeho hrdosť sa končí v Slovenskej poisťovni.


Už ste čítali?