Zaznárodňujeme si?

Autor: Rasťo Havalda | 18.12.2007 o 9:37 | Karma článku: 5,89 | Prečítané:  772x

Pravdepodobne najviac sprofanovanými slovnými spojeniami v celej histórii ľudstva sa stali frázy "vyšší záujem" a "pokrok". V mene týchto pekelných perál prízemných duchov pretiekli potoky krvi na všetkých kontinentoch. V ich mene trpeli stámilióny ľudí a mnohí z nich "pokrok" a neohrabané presadzovanie "vyšších záujmov" ani neprežili. Najnovšie sa na tento tenký ľad pustil Ficov vládcovský dvor.

Neskutočné sa stalo realitou a štát, najväčší parazit, aký sa kedy na Slovensku vyskytoval, sám sebe odsúhlasil, že súkromný majetok sa v okamihu môže stať verejným, pokiaľ sa tak v mene "pokroku" a "vyšších záujmov" rozhodne nejaká partia úradníkov.

 Samozrejme, že výstavba diaľníc je dôležitá. Ale oveľa dôležitejším je poznanie, že štát rezignoval na svoju najzákladnejšiu funkciu - ochranu majetku jednotlivca.  Od okamihu nadobudnutia právoplatnosti zákona, ktorý umožní bačovať na cudzom, existencia štátu na území Slovenska prirodzene stratí svoje opodstatnenie.

 Pretože štát dobrovoľne rozhodol o tom, že jednotlivec musí svoj majetok chrániť sám - a v prvom rade pred štátom - legitimizoval násilie, ktoré voči jednotlivcom sám používa. Takže ak sa v budúcnosti staneme svedkami zúfalého činu okrádaného jednotlivca, postavme sa na jeho stranu. Na stranu slabšieho v práve proti silnejšiemu inštitucionalizovanému gaunerovi. 

Samozrejme, pokiaľ máme dosť síl vnímať spravodlivosť ako férovosť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?