Duševné zdravie Mr. Štátu

Autor: Rasťo Havalda | 7.10.2007 o 14:51 | Karma článku: 5,40 | Prečítané:  841x

Ak by sme na chvíľu vnímali Štát ako reálneho človeka a požiadali o posúdenie jeho duševného zdravia na základe pozorovania, s veľkou pravdepodobnosťou by v posudku stálo, že:

1. Mr. Štát trpí celou sériou vážnych osobnostných problémov a nedostatkom vnútornej integrity (ak vôbec nejakú má).

2. Mr. Štát trpí alarmujúcim nedostatkom sebavedomia, nie je veľmi schopný nadväzovať sociálne vzťahy a pre najmenšiu drobnosť sa urazí a trucuje. Absencia sebavedomia sa u pozorovaného pacienta navonok prejavuje aj tým, že ako svoje osobnostné vzory si vyhľadáva prevažne masových vrahov a stotožňuje sa s nimi (ako príklady možno uviesť Svätopluka, Napoleona, Alexandra Veľkého, Stalina a podobne).

3. Mr. Štát je postihnutý ťažkými sklonmi k agresivite a voči svojim názorovým oponentom používa iné prostriedky ako násilie prakticky len vtedy, keď násilie použiť z nejakých dôvodov nemôže.

4. Mr. Štát má silne vyvinuté asociálne sklony a v spoločnosti je značne neobľúbený.

5. Mr. Štát trpí halucináciami a bludmi a stotožňuje sa s nimi až do takej miery, že už je sám presvedčený o vlastnej nenahraditeľnosti a o povinnosti ľudí trpne akceptovať jeho parazitizmus a živiť ho.

6. Mr. Štát je typickou ukážkou príslušníka organizovaného zločinu - základným zdrojom jeho príjmov je poskytovanie vnútených služieb, ktoré by si uňho žiadny normálny človek neobjednal; vnútené služby sú navyše poskytované v mizernej kvalite a zákazníkov v mnohých prípadoch viac obťažujú, ako im pomôžu. V policajnej a justičnej praxi je takéto konanie štandardne označované za obyčajné výpalníctvo a považuje sa za zločin.

7. Psychopatické sklony sú u Mr. Štátu výrazne vyvinuté aj v tom, že všetko potrebuje mať za každú cenu pod úplnou kontrolou a čomu nerozumie, to pre istotu zakáže.

Záver: Vzhľadom k uvedenému a v záujme ochrany spoločnosti doporučujeme uvedeného jedinca dôsledne izolovať.
________________________________________________________________
Doplnenie vyššie uvedených diagnóz a syndrómov o vlastné postrehy ďalších pozorovateľov sú kvôli ďalšiemu upresneniu vítané a žiadúce!!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gajdošovi úradníci vybrali stíhačky F-16, čakajú na vládu

Ponuku na kúpu stíhačiek F-16 za 2,91 miliardy dolárov schválil americký kongres. Švédske gripeny by boli lacnejšie.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Minister obrany klamal, dôvodom sú nové stíhačky

Ako SNS vyberá nové slovenské stíhačky.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

V SNS opäť vymenili hodnoty za peniaze

Už Mečiar o Slotovi povedal, že jeho hrdosť sa končí v Slovenskej poisťovni.


Už ste čítali?