Duševné zdravie Mr. Štátu

Autor: Rasťo Havalda | 7.10.2007 o 14:51 | Karma článku: 5,40 | Prečítané:  835x

Ak by sme na chvíľu vnímali Štát ako reálneho človeka a požiadali o posúdenie jeho duševného zdravia na základe pozorovania, s veľkou pravdepodobnosťou by v posudku stálo, že:

1. Mr. Štát trpí celou sériou vážnych osobnostných problémov a nedostatkom vnútornej integrity (ak vôbec nejakú má).

2. Mr. Štát trpí alarmujúcim nedostatkom sebavedomia, nie je veľmi schopný nadväzovať sociálne vzťahy a pre najmenšiu drobnosť sa urazí a trucuje. Absencia sebavedomia sa u pozorovaného pacienta navonok prejavuje aj tým, že ako svoje osobnostné vzory si vyhľadáva prevažne masových vrahov a stotožňuje sa s nimi (ako príklady možno uviesť Svätopluka, Napoleona, Alexandra Veľkého, Stalina a podobne).

3. Mr. Štát je postihnutý ťažkými sklonmi k agresivite a voči svojim názorovým oponentom používa iné prostriedky ako násilie prakticky len vtedy, keď násilie použiť z nejakých dôvodov nemôže.

4. Mr. Štát má silne vyvinuté asociálne sklony a v spoločnosti je značne neobľúbený.

5. Mr. Štát trpí halucináciami a bludmi a stotožňuje sa s nimi až do takej miery, že už je sám presvedčený o vlastnej nenahraditeľnosti a o povinnosti ľudí trpne akceptovať jeho parazitizmus a živiť ho.

6. Mr. Štát je typickou ukážkou príslušníka organizovaného zločinu - základným zdrojom jeho príjmov je poskytovanie vnútených služieb, ktoré by si uňho žiadny normálny človek neobjednal; vnútené služby sú navyše poskytované v mizernej kvalite a zákazníkov v mnohých prípadoch viac obťažujú, ako im pomôžu. V policajnej a justičnej praxi je takéto konanie štandardne označované za obyčajné výpalníctvo a považuje sa za zločin.

7. Psychopatické sklony sú u Mr. Štátu výrazne vyvinuté aj v tom, že všetko potrebuje mať za každú cenu pod úplnou kontrolou a čomu nerozumie, to pre istotu zakáže.

Záver: Vzhľadom k uvedenému a v záujme ochrany spoločnosti doporučujeme uvedeného jedinca dôsledne izolovať.
________________________________________________________________
Doplnenie vyššie uvedených diagnóz a syndrómov o vlastné postrehy ďalších pozorovateľov sú kvôli ďalšiemu upresneniu vítané a žiadúce!!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ak sa bude chcieť pacient objednať, vyšetrenie nech si zaplatí sám

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker chce zmeniť spôsob objednávania pacientov.

SVET

Mariňák: Ak ponorku nájdu, námorníkov aj tak nezachránia

Stratenú argentínsku ponorku by mohol nájsť sonar, hovorí Ross Hall.

ŠPORT

Prerušenie ligy? Neexistuje na to dôvod, tvrdí Lintner

Kluby si môžu vyskúšať, aké je to hrať bez kľúčových hráčov, hovorí šéf ligy.


Už ste čítali?